Vlčí den

03. 09. 2018
Vlčí den

V neděli 26. 8. 2018 již poosmé proběhla v německém Dohna akce zvaná Vlčí den. Organizovala jej Kontaktní kancelář „Vlk v Sasku“ (Kontaktbüro Wölfe in Sachsen) společně se Sasko-českým farmářským trhem (Sächsisch-Böhmischer Bauernmarkt).

Vlčího dne se zúčastnilo téměř třicet různých státních i neziskových organizací, které se zabývají problematikou vlka v Německu. Ty na svých stáncích představily široké veřejnosti své vlčí aktivity, informovaly o aktuálním dění i o biologii a etologii vlka obecně. Nechyběla ani podpora pro chovatele hospodářských zvířat a možnost „osahat“ si jednotlivé typy ohradníků. Návštěvníci se také mohli zúčastnit několika odborných přednášek, podívat na dokument o vlcích a prohlédnout si výstavu, která přibližuje život těchto šelem.

Bez zábavy pro celou rodinu by to samozřejmě nešlo: cestou na přednášku jste si mohli třeba vyrobit postavičky ze dřeva a šišek, vyslat děti na loutkové divadlo (případně do stanu se střeleckým simulátorem skolit pár divočáků) a zajít si na tradiční německý wurst.

Více fotografií z Vlčího dne si můžete prohlénout zde.

 

Návštěva Vlčího dne proběhla v rámci česko-saského projektu OWAD (Objektivní akceptace vlka v člověkem pozměněné přeshraniční krajině). Projekt Objektivní akceptace vlka v člověkem pozměněné příhraniční krajině (OWAD) byl podpořen Evropskou unií prostřednictvím Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Programu přeshraniční spolupráce Česká republika - Svobodný stát Sasko 2014-2020.

 

Foto: Linda Zachystalová (AOPK ČR)

 

Zpět na výpis aktualit